Darmowa dostawa od 199 zł. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
@cariboo_official

Rowerki biegowe Cariboo (by Movino)  - zabawa i rozwój

 

Wiadomo, że rodzice chcą dla swoich pociech wszystkiego, co najlepsze. Na pierwszym miejscu stawiają zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, umilając ten czas wieloma zabawami i aktywnościami. Rowerek biegowy jest tym, co łączy jedno z drugim! Dzięki swojej konstrukcji – bez pedałów – sprawia dużo frajdy, a przy tym uczy równowagi i ułatwia naukę chodzenia. Nauka balansowania jest również dostępna zarówno dla dzieci już chodzących – wtedy wybieramy lekki rowerek biegowy. Jeżeli nasze dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tuptaniem – dobrze jest wybrać rowerek trójkołowy lub jeździk – znany także jako mini rowerek biegowy. Dla dziecka taki rowerek treningowy przynosi same korzyści: rozwija zdolności motoryczny i sprawność ruchową, a przede wszystkim – przynosi dużo uśmiechu wszystkim obecnym.

 

Jaki rowerek biegowy wybrać? 


Czas sprawdzić, jaki rowerek biegowy wybrać. 


Po pierwsze – bezpieczeństwo
Niezwykle ważnym jest sprawdzenie, czy rowerek biegowy spełnia wszystkie wymogi rygorystycznej normy bezpieczeństwa EN71 – tak jak np. model Cariboo Magnesium Pro. 
W kwestii bezpieczeństwa należy wspomnieć o rzeczy znanej jako blokada skręty czy też ogranicznik skrętu kierownicy. Wielu producentów stosuje go w swoich rowerkach biegowych, jednak przy upadku taka blokada może nie do końca zapewniać maluszkowi bezpieczeństwo.

Po drugie – regulacja
Rowerek musi być dostosowany do wzrostu dziecka. Inny rowerek wybierzemy jako prezent na pierwsze urodziny, a po inny sięgniemy, gdy dziecko jest większe i pierwsze kroki ma już za sobą. W takim razie sięgamy po model, w którym dostępna jest zarówno regulacja kierownicy, jak i wysokości siodełka! Niech rowerek rośnie razem z dzieckiem ? 

Po trzecie – waga
Maluchy nie są ciężkie, dlatego warto kierować się wagą rowerka, która powinna iść w parze z jakością materiałów wykorzystanych do jego budowy. Na przykładzie naszej oferty możemy powiedzieć, że oferujemy zarówno rowerki stalowe, jak i te wykonane ze stopu magnezu, których waga całkowita to 2,5kg! Lekki rowerek, a jaki szybki!

Po czwarte – kółka
Zastanówcie się, gdzie Wasze dzieci będą jeździć najczęściej. Inny rodzaj kółek wybierzemy mając dookoła chodniki i kostkę brukową, a inny mieszkając, bądź robiąc częste wypady, do lasu.

Na pierwsze, ubite powierzchnie, zdecydowanie bardziej sprawdzą się lekkie, bezdętkowe koła z pianki EVA – np. takie jak te w modelu Cariboo Magnesium Pro.

Jeżeli lubimy spędzać czas na łonie natury, warto sięgnąć po model z pompowanymi kołami – np. Cariboo Adventure - które mimo, że nieco cięższe – lepiej dostosują się do leśnych ścieżek i zapewnią większą stabilność.

 

Praktyczny prezent

 

Jest wiele okazji, na których rowerek biegowy zrobi szał : prezent na pierwsze urodziny, czy jak się potocznie mówi – na roczek czy też… po prostu, bez okazji, jako pierwszy rowerek. 
Zastanówcie się więc, mając na uwadze kryteria wymienione wyżej.
Wybierając rowerek dla roczniaka warto rozważyć jeździk, by potem sięgnąć po większy pierwszy rowerek biegowy. Pamiętajcie, żeby zawsze wybrać taki, z regulowanym siodełkiem i kierownicą, bo przejedzie z Waszą pociechą zdecydowanie dłużej!

Wiecie już wszystko, co jest potrzebne do wyboru pierwszego jeździka lub rowerka biegowego. Modeli jest wiele, ale wiemy, że kierując się dobrem dziecka, wybierzecie ten najlepszy ?